Tom Lammens: Dastlab Sennaga o‘tishga shubha qilgan
Tom Lammens, yangi «Manchester Yunayted» futbolchisi Senne Lammensning ukasi, bu transfer haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Senne Lammens «Antverpen» klubidan «Manchester Yunayted»ga o‘tib, 21 million yevro evaziga shartnoma imzoladi. Tom Lammensning aytishicha, dastlab u bu transferga shubha bilan qaragan, chunki ko‘plab futbolchilar ushbu klubda bosim ostida qolib, o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon eta olmagan.
Unga ko‘ra, «Galatasaray» klubi ham darvozabonga qiziqish bildirgan. «Galatasaray»da futbolchilar sovrinlar uchun kurashadi va Senne u yerda darhol Chempionlar ligasida o‘zini ko‘rsatishi mumkin edi.
Ammo oxirgi qarorni o‘zi qabul qilishi kerak edi. Tom Lammens klub o‘zining avvalgi shuhratiga qaytishi va Senne bundan o‘z hissasini qo‘shishi mumkin bo‘lsa, bu juda yaxshi bo‘lardi, deb hisoblaydi.
Senne Lammensga hozir 23 yoshda. U «Antverpen»dan tashqari, tug‘ilgan yurtida «Bryugge» klubi safida ham o‘ynagan va aynan shu klubda tarbiya topgan.
Hozirgi transfer uning faoliyatida muhim bosqich bo‘lib, yangi jamoasida muvaffaqiyatga erishishi kutilmoqda.

Tom Lammens: Сначала сомневался перейти к Сенне
Том Ламменс, новый игрок «Манчестер Юнайтед» и брат Сенне Ламменса, высказался о данном трансфере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сенне Ламменс перешёл из клуба «Антверпен» в «Манчестер Юнайтед», подписав контракт за 21 миллион евро. По словам Тома Ламменса, сначала он сомневался в этом переходе, так как многие футболисты в этом клубе испытывали давление и не могли полностью раскрыть свой потенциал.
По его словам, клуб «Галатасарай» также проявлял интерес к вратарю. В «Галатасарае» игроки борются за трофеи, и Сенне мог бы сразу проявить себя в Лиге чемпионов.
Однако окончательное решение должен был принять сам игрок. Том Ламменс считает, что было бы очень хорошо, если бы клуб вернулся к своей прежней славе, и Сенне смог бы внести в это свой вклад.
Сейчас Сенне Ламменсу 23 года. Помимо «Антверпена», он также играл за клуб «Брюгге» в своей родной стране и именно в этом клубе получил футбольное воспитание.
Этот трансфер является важным этапом в его карьере, и ожидается, что он добьётся успеха в новой команде.