Luis Kampush, PSJ jamoasining sport maslahatchisi, bosh murabbiy Luis Kampushning Neymar bilan bo‘lib o‘tgan suhbatini aytib berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu suhbat braziliyalik hujumchining klubdan ketishidan oz muddat oldin bo‘lib o‘tdi. Luis Enrique Neymarga yuzma-yuz: "Yaxshi bo‘ldi, ketishing", deb aytgan.
Chunki u futbolga boshqacha qaraydi: hafta davomida eng yaxshi mashq qilganlar o‘ynaydi, dedi Enrique. Bu so‘zlar Globo Esporte tomonidan RMC podkastiga asoslanib keltirilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, 2023 yil yozida Neymar PSJdan Al-Hilalga o‘tgandi. Joriy yil boshida esa yulduzli braziliyalik o‘zining vatani Santos klubiga qaytdi.
Luis Enrique rahbarligida o‘tgan mavsumda PSJ Chempionlar Ligasi va barcha ichki musobaqalarni yutgan edi. Shu tariqa, jamoa katta muvaffaqiyatlarga erishdi va o‘z o‘rnini mustahkamladi.

Luis Enrique приказал Неймару поговорить лицом к лицу
Луис Кампуш, спортивный советник команды ПСЖ, рассказал о разговоре главного тренера Луиса Кампуша с Неймаром. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот разговор состоялся незадолго до ухода бразильского нападающего из клуба. Луис Энрике сказал Неймару лицом к лицу: «Хорошо, уходи».
Потому что он смотрит на футбол иначе: играют те, кто лучше всего тренируется в течение недели, сказал Энрике. Эти слова приводятся Globo Esporte на основе подкаста RMC.
Напомним, что летом 2023 года Неймар перешёл из ПСЖ в Аль-Хиляль. В начале этого года звёздный бразилец вернулся в свой родной клуб «Сантос».
Под руководством Луиса Энрике в прошлом сезоне ПСЖ выиграл Лигу чемпионов и все внутренние соревнования. Таким образом, команда достигла больших успехов и укрепила свои позиции.