PSJ: Dembele "Oltin to‘p"ni qo‘lga kiritishga munosib
PSJning sport maslahatchisi Luis Kampush 2025 yilda Oltin to‘p uchun kurash haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kampushning fikriga ko‘ra, bu mukofotni Parij jamoasi hujumchisi Usmon Dembele olishga loyiq. U Dembele Oltin to‘pni olmasa, bu ovoz berayotganlarning bu boradagi bilimlari yetarli emasligi bilan bog‘liq deb hisoblaydi.
Dembele statistikasi va erishgan yutuqlari juda ta’sirli ekanligini ta’kidladi. Kampushga ko‘ra, o‘tgan mavsumda eng yaxshi o‘yinchi aynan Usmon Dembele bo‘lgan.
U bu fikrini RMC podkastida bayon qilgan. Oltin to‘p mukofoti 22 sentabr, dushanba kuni topshiriladi.
Ushbu sovrin futbol olamida eng yuqori e’tiborga ega bo‘lib, yildan-yilga eng yaxshi futbolchini taqdirlash maqsadida beriladi. Dembele o‘zining yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatkichlari bilan ushbu mukofotni olishga munosib nomzod hisoblanadi.

ПСЖ: Дембеле достоин получить "Золотой мяч"
Спортивный советник ПСЖ Луис Кампуш высказал своё мнение о борьбе за Золотой мяч в 2025 году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Кампуша, эту награду заслуживает нападающий парижской команды Усман Дембеле. Он считает, что если Дембеле не получит Золотой мяч, это будет связано с недостаточными знаниями голосующих в этом вопросе.
Он подчеркнул, что статистика и достижения Дембеле очень впечатляющи. По словам Кампуша, в прошлом сезоне лучшим игроком был именно Усман Дембеле.
Он выразил своё мнение в подкасте RMC. Награда Золотой мяч будет вручена в понедельник, 22 сентября.
Эта премия имеет наивысший авторитет в футбольном мире и ежегодно вручается лучшему футболисту. Дембеле считается достойным кандидатом на получение этой награды благодаря своим высоким игровым показателям.