To‘rt turdan so‘ng “qizil iblislar” Premer-liga turnir jadvalida faqat 14-o‘rinda turibdi. Mirror nashrining xabar berishicha, yaqin kelajakda Amorim ishdan bo‘shatilishi mumkin.
Portugaliyalik murabbiyga vaziyatni yaxshilash uchun uchta o‘yin berildi. Agar bu uch o‘yindagi natijalar yomon bo‘lsa, Rubenga ishdan ketish tahdidi bor.
Avvalroq matbuotda “Manchester Yunayted” rahbariyati Amorimni qo‘llab-quvvatlayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq manba shuni eslatadiki, o‘tgan yili Erik ten Xag ishdan bo‘shatilishidan oldin ham shunday xabarlar paydo bo‘lgan.
Oktabr oyidagi milliy terma jamoalar o‘yinlarigacha “Manchester Yunayted” Premer-ligada “Chelsi” (20 sentabr), “Brentford” (27 sentabr) va “Sanderlend” (4 oktyabr) jamoalari bilan bahs olib boradi. Bu o‘yinlar Rubena Amorimning kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega.
Jamoa rahbariyati va muxlislar natijalarga katta e’tibor qaratmoqda. Shunday ekan, murabbiydan tezkor va samarali natijalar kutilmoqda.

Манчестер Юнайтед дал последний шанс Амориму
На Рубена Аморима усилилось давление, так как в выходные «Манчестер Юнайтед» проиграл дерби «Манчестер Сити» со счётом 0:3. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После четырёх туров «красные дьяволы» занимают лишь 14-е место в турнирной таблице Премьер-лиги. По информации издания Mirror, в ближайшем будущем Аморим может быть уволен.
Португальскому тренеру дали три матча, чтобы улучшить ситуацию. Если результаты в этих трёх играх будут плохими, Рубену грозит увольнение.
Ранее в прессе сообщалось, что руководство «Манчестер Юнайтед» поддерживает Аморима. Однако источник напоминает, что подобные сообщения появлялись и перед увольнением Эрика тен Хага в прошлом году.
До матчей национальных сборных в октябре «Манчестер Юнайтед» проведёт встречи в Премьер-лиге с «Челси» (20 сентября), «Брентфордом» (27 сентября) и «Сандерлендом» (4 октября). Эти игры имеют большое значение для будущего Рубена Аморима.
Руководство клуба и болельщики уделяют большое внимание результатам. Поэтому от тренера ожидаются быстрые и эффективные результаты.