Hafta boshida “Real” jamoasining mashg‘ulot vaqti dopin testlari sababli o‘zgartirilishi kerak bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Matbuotda Madrid klubi La Liga turnirini tayyorgarlik jadvalini buzishda ayblayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu masala yuzasidan La Liga prezidenti Xavyer Tebas o‘z fikrini bildirdi.
Tebas so‘zlariga ko‘ra, “Bizda bunday vakolatlar yo‘q va hech qachon bo‘lmagan. Ular hamma muammoni La Ligaga bog‘lashmoqda, ammo biz bunga ta’sir o‘tkaza olmaymiz.” Seshanba kuni “Real” yangi mavsumdagi Chempionlar Ligasi o‘yinlariga start beradi.
Birinchi bosqichning birinchi turida Xabi Alonso boshqaruvidagi jamoa “Marsel”ni qabul qiladi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.

Глава Ла Лиги ответил на обвинения "Реала"
В начале недели время тренировок команды «Реал» пришлось изменить из-за допинг-тестов. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В СМИ распространились сообщения о том, что мадридский клуб обвиняют в нарушении графика подготовки к турниру Ла Лига. По этому поводу президент Ла Лиги Хавьер Тебас высказал своё мнение.
По словам Тебаса, «У нас нет таких полномочий и никогда не было. Они связывают все проблемы с Ла Лигой, но мы не можем на это влиять». Во вторник «Реал» начнёт свои игры в новом сезоне Лиги чемпионов.
В первом туре первого этапа команда под руководством Хаби Алонсо примет «Марсель». Игра начнётся в 22:00 по московскому времени.