Umumiy bosqichning birinchi turida Luis Enrike boshqaruvidagi jamoa o‘z maydonida Atalanta bilan o‘ynaydi. Parijliklarning bosh murabbiyi Luis Enrike raqib haqida fikr bildirdi.
Yozda Atalanta murabbiy almashgan, shuning uchun ularning o‘yin uslubini oldindan aytish qiyin, lekin bu kuchli va sifatli futbolchilarga ega jamoa. Ular yuqori bosim o‘rnatib, to‘p bilan yaxshi o‘ynashadi.
Italiyalik jamoalarga qarshi o‘ynash har doim murakkab bo‘ladi, dedi Enrike UEFA matbuot anjumanida. Eslatib o‘tamiz, yozda Atalanta jamoasining bosh murabbiyi sifatida Ivan Yurich tayinlandi.
Bu o‘zgarish Jan Pyerro Gasperini Rim jamoasiga o‘tganidan so‘ng yuz berdi. PSJ va Atalanta o‘rtasidagi Chempionlar ligasi uchrashuvi 17 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Futbol maydonidagi voqealarni batafsil kuzatish uchun LiveResult portali orqali matnli translyatsiyani tomosha qilish mumkin.

Луис Энрике оценил первого соперника ПСЖ
В первом туре группового этапа команда под руководством Луиса Энрике сыграет дома с Аталантой. Главный тренер парижан Луис Энрике высказался о сопернике.
Летом у Аталанты сменился тренер, поэтому заранее сложно сказать об их стиле игры, но это команда с сильными и качественными футболистами. Они создают высокий прессинг и хорошо играют с мячом.
Игра против итальянских команд всегда сложна, — сказал Энрике на пресс-конференции УЕФА. Напомним, что летом Иван Юрич был назначен главным тренером Аталанты.
Это изменение произошло после того, как Ян Пьеро Гасперини перешёл в римскую команду. Матч Лиги чемпионов между ПСЖ и Аталантой начнётся 17 сентября в 22:00 по московскому времени.
Для подробного отслеживания событий на футбольном поле можно смотреть текстовую трансляцию на портале LiveResult.