«Neradzurri» jamoasi Chempionlar ligasi doirasidagi «Ayaks»ga qarshi o‘yin oldidan yaxshi kayfiyatda emas. So‘nggi ikki Seriya A uchrashuvida «Yuventus»ga (3:4) va «Udineze»ga (1:2) mag‘lub bo‘lishdi.
Yann Sommer esa tanqid ostida qolgan, uning asosiy tarkibdagi o‘rnini yo‘qotishi mumkinligi taxmin qilingan edi. Bosh murabbiy Kivu matbuot anjumanida shunday dedi: «Sommerni tanqidlar sabab asosiydan chiqarishni rejalashtirmayman.
Ikkinchi darvozabon Xosep Martinesni hurmat qilaman va unga imkon beriladi, ammo qiyinchiliklarga duch kelayotgan futbolchilarni qo‘llab-quvvatlash zarur. Yann ertangi o‘yinda darvozani himoya qiladi.
Uning ustiga adolatsiz tanqidlar yo‘naltirish to‘g‘ri emas». «Ayaks» va «Inter» o‘rtasidagi uchrashuv chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi.

Киву: Критика Соммерни не отвлечет от основной темы
Главный тренер миланского «Интера» Кристиан Киву заявил, что не намерен исключать вратаря Янна Зоммера из основного состава. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Нерадзурри» находится не в лучшем настроении перед матчем Лиги чемпионов против «Аякса». В последних двух матчах Серии А они проиграли «Ювентусу» (3:4) и «Удинезе» (1:2).
Янн Зоммер оказался под критикой, предполагалось, что он может потерять место в основном составе. Главный тренер Киву на пресс-конференции сказал: «Я не планирую исключать Зоммера из основы из-за критики.
Я уважаю второго вратаря Хосепа Мартинеса и дам ему шанс, но необходимо поддерживать игроков, которые сталкиваются с трудностями. Завтра вратарём будет Янн.
К тому же несправедливо направлять в его адрес критику». Матч между «Аяксом» и «Интером» состоится в среду и начнётся в 22:00 по московскому времени.