Lautaro jarohati sabab Chempionlar Ligasi o‘yini xavf ostida
Argentinalik hujumchining maydonga zaxirada boshlashi yoki umuman ro‘yxatga kiritilmasligi mumkinligi taxmin qilinmoqda. Bu haqida Inter bosh murabbiyi Kristian Kivu ma’lum qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bugun Lautaro kichik jarohat tufayli mashg‘ulotlarda qatnashmadi. Ertaga vaziyatni baholab, uning jamoa tarkibida bo‘ladimi yoki yo‘qligi aniq bo‘ladi.
Inter va Ajax o‘rtasidagi uchrashuv chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. Jamoa bosh murabbiyi o‘yin oldidan futbolchilar holatini sinchkovlik bilan kuzatib borayotganini ta’kidladi.
Lautaroning sog‘lig‘i jamoaning kelgusi o‘yindagi muvaffaqiyatiga ta’sir qilishi mumkin. Shuning uchun ham uning ahvoli diqqat bilan nazorat qilinmoqda.

Lautaro травма из-за угрозы матча Лиги чемпионов
Капитан миланского «Интера» Лаутаро Мартинес получил травму перед матчем первого тура группового этапа Лиги чемпионов против «Аякса». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Предполагается, что аргентинский нападающий может начать игру на скамейке запасных или вообще не попасть в заявку. Об этом сообщил главный тренер «Интера» Кристиан Киву.
По его словам, сегодня Лаутаро не участвовал в тренировке из-за небольшой травмы. Завтра после оценки ситуации станет ясно, будет ли он в составе команды или нет.
Встреча между «Интером» и «Аяксом» состоится в среду и начнется в 22:00 по московскому времени. Главный тренер отметил, что внимательно следит за состоянием игроков перед игрой.
Здоровье Лаутаро может повлиять на успех команды в предстоящем матче. Поэтому его состояние тщательно контролируется.