Tudor: 4:4 hisobidagi o‘yin jamoani toliqtirdi
«Yuventus» bosh murabbiyi Igor Tudor Chempionlar Ligasi doirasidagi Dortmundning «Borussiya» jamoasi bilan o‘yinda 4:4 hisobida durang o‘ynalgan uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa qo‘shimcha vaqt davomida urilgan ikki gol tufayli mag‘lubiyatdan qutuldi. Oldingi «Inter» bilan o‘yinda ham Tudor jamoasi oxirgi daqiqalarda ikki bor darvoza tomon aniq zarba berdi va 4:3 hisobida g‘alaba qozondi.
Murabbiyning aytishicha, bunday o‘yinlardan charchaganini yashirmadi. U jamoa ko‘p gol o‘tkazib yuborayotganini ta’kidladi.
Garchi o‘zlari ham gol urishga harakat qilsa-da, bu holat davom etmasligi kerak. Ikkinchi bo‘limda jamoada yangi kuch yetishmay qolgani, bu esa oldingi qiyin o‘yinning ta’siri ekanini qayd etdi.
Jamoa himoyada juda osonlik bilan gol o‘tkazib yuborgan. Shunga qaramay, Tudor Sky Sport kanaliga bergan intervyusida bugungi o‘yindan maksimal darajada foyda ko‘rganini aytib, natxojdan qoniqishini bildirdi.

Тюдор: Счет 4:4 насытил команду
Главный тренер «Ювентуса» Игорь Тудор высказался о матче Лиги чемпионов с дортмундской «Боруссией», который завершился вничью 4:4. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда избежала поражения благодаря двум голам, забитым в дополнительное время. В предыдущем матче с «Интером» команда Тудора также дважды точно пробила по воротам в последние минуты и выиграла со счётом 4:3.
Тренер признался, что устал от таких игр. Он отметил, что команда пропускает слишком много голов.
Хотя они и стараются забивать сами, такая ситуация не должна продолжаться. Во втором тайме в команде не хватало новых сил, что он связывает с последствиями предыдущей тяжёлой игры.
Команда очень легко пропускала голы в защите. Тем не менее, в интервью каналу Sky Sport Тудор сказал, что получил максимальную пользу от сегодняшнего матча и остался доволен результатом.