Nikolas Jekson Bavariyaga o‘tishni rad etolmadi
Hujumchi Nikolas Jekson o‘zining “Chelsi” klubidan “Bavariya” jamoasiga o‘tishi haqida fikrlarini o‘rtoqlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Yevropa Chempionlar Ligasi doirasidagi jamoalar o‘rtasidagi uchrashuv oldidan bu haqda gapirdi. “Chelsi” jamoasi senegallik futbolchiga umid bog‘lamagan edi, shundan foydalanib, “Bavariya” uni taklif qildi.
Jeksonning so‘zlariga ko‘ra, “Bavariyadan qo‘ng‘iroq bo‘lib, ular seni ko‘rishni istashlarini aytganda, hech ikkilanmay qabul qilasan. Bu holda faqat ruhlanish va tezroq o‘tishni amalga oshirish istagi paydo bo‘ladi.
Maks Eberl va Vensan Kompani bilan dastlabki muzokaralardan so‘ng men 100 foiz ishonch hosil qildim”. Bugungi “Bavariya” va “Chelsi” o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Ushbu uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, jamoalarning keyingi taqdiri uchun muhim hisoblanadi. Jeksonning yangi jamoasiga qo‘shilishi “Bavariya” uchun kuchli kuch qo‘shadi va ular o‘z maqsadlariga erishishda yanada ishonchli o‘yin ko‘rsatishga intiladi.
Futbolchilar va murabbiylar bu o‘yinda g‘alaba qozonish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga tayyor.

Николас Джексон не смог отказаться от перехода в Баварию
Нападающий Николас Джексон поделился своими мыслями о переходе из клуба «Челси» в команду «Бавария». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал об этом перед матчем между командами в рамках Лиги чемпионов УЕФА. Команда «Челси» не возлагала надежд на сенегальского футболиста, и «Бавария» воспользовалась этим, предложив ему контракт.
По словам Джексона, «когда поступает звонок из Баварии с сообщением, что они хотят тебя видеть, ты принимаешь это без колебаний. В таком случае появляется только воодушевление и желание как можно скорее перейти в команду.
После первых переговоров с Максом Эберлом и Винсентом Компани я был уверен на 100 процентов». Сегодняшний матч между «Баварией» и «Челси» начнётся в 22:00 по московскому времени.
Эта встреча имеет большое значение для футбольных болельщиков и важна для дальнейшей судьбы команд. Присоединение Джексона к новой команде добавит «Баварии» мощную силу, и они будут стремиться показывать более уверенную игру для достижения своих целей.