Rodrigo Mbappe bilan hamkorligini yuqori baholadi
Madridning "Real" jamoasi qanot himoyachisi Rodrigo Kilian Mbappe bilan hujumdagi hamkorligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi va fransuz hujumchisi "Real"ning Chempionlar Ligasi doirasidagi "Marsel"ga qarshi o‘yinida asosiy tarkibda maydonga tushdi. Ushbu o‘yinda ispaniyalik jamoa Mbappening ikkita goliga tayanib, 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Rodrigo DAZN bilan suhbatda Kilian bilan o‘ynash har doim katta zavq ekanligini ta’kidladi. Ularning o‘rtasida yaxshi o‘zaro anglashuv borligi, shu sababli hatto mashg‘ulotlarda ham doimiy ravishda birga o‘ynashga harakat qilishi haqida gapirdi.
Mbappe ajoyib formada ekanini va shu darajada davom etishiga umid bildirdi. Ushbu o‘yinda Rodrigoni 63-daqiqada Vinisius Junior almashtirdi.
Yaqin orada, shanba kuni, Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa La Liga doirasida "Espanyol" jamoasi bilan o‘yinda maydonga tushadi. Bu o‘yin "Real" uchun muhim sinov bo‘ladi.

Rodrigo высоко оценил сотрудничество с Мбаппе
Защитник мадридского «Реала» Родриго высказался о сотрудничестве в атаке с Килианом Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист и французский нападающий вышли в основном составе на матч «Реала» против «Марселя» в рамках Лиги чемпионов. В этой игре испанская команда опиралась на два гола Мбаппе и одержала победу со счётом 2:1.
В интервью DAZN Родриго подчеркнул, что играть с Килианом всегда большое удовольствие. Он рассказал о хорошем взаимопонимании между ними и о том, что даже на тренировках они постоянно стараются играть вместе.
Он отметил, что Мбаппе находится в отличной форме и выразил надежду, что так будет продолжаться. В этом матче Родриго на 63-й минуте заменил Винисиус Жуниор.
В ближайшее время, в субботу, команда под руководством Хаби Алонсо выйдет на поле в матче Ла Лиги против «Эспаньола». Эта игра станет важным испытанием для «Реала».