Van Deyk Isakni Liverpulning mukammal hujumchisi deb atadi
Van Deykning so‘zlariga ko‘ra, Isak ajoyib hujumchi va gol urishda juda mahoratli o‘yinchi hisoblanadi. U to‘pni bosh bilan ham, chap oyog‘i bilan ham aniq yakunlay oladi va burchak zarbalarida ham yaxshi o‘ynaydi.
Bu xususiyatlari uni mukammal hujumchi sifatida ko‘rsatadi, deydi futbolchi. 25 yoshli Aleksandr Isak yozgi transfer oynasida Newcastle jamoasidan Liverpoolga o‘tdi.
Ushbu transfer jamoaga 145 million yevroga tushdi. Isak Liverpool bilan olti yillik shartnoma imzoladi.
Uning jamoaga qo‘shilishi Liverpool hujum chizig‘ini yanada kuchaytiradi va kelajakda jamoaning muvaffaqiyatli o‘yinlari uchun muhim omil bo‘lishi kutilmoqda.

Ван Дейк назвал Исака идеальным нападающим Ливерпуля
Центральный защитник команды Ливерпуль Вирджил ван Дейк высоко оценил уровень нового игрока команды, шведского нападающего Александра Исака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Ван Дейка, Исак — отличный нападающий и очень умелый игрок в забивании голов. Он умеет точно завершать атаки как головой, так и левой ногой, а также хорошо играет на угловых ударах.
Эти качества делают его идеальным нападающим, говорит футболист. 25-летний Александр Исак летом перешёл из Ньюкасла в Ливерпуль.
Этот трансфер обошёлся команде в 145 миллионов евро. Исак подписал с Ливерпулем шестилетний контракт.
Его присоединение к команде усилит атакующую линию Ливерпуля и ожидается, что в будущем станет важным фактором успешной игры команды.