Markinyos: Shevalye Donnarummadan kam emas
«PSJ» jamoasi sardori, braziliyalik Markinyos yangi darvozabon Lyuka Shevalye o‘zidan oldingi italiyalik Janluiji Donnarummadan kam bo‘lmasligiga ishonadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Donnarumma klub safida o‘ynagan yillar davomida ko‘plab tanqidlarga uchragan bo‘lsa-da, aynan uning o‘yini o‘tgan mavsumda jamoaga orzu qilingan Chempionlar Ligasi g‘olibligini ta’minladi. Markinyosning so‘zlariga ko‘ra, Lyuka allaqachon yangi jamoaga moslashib olgan va uning imkoniyatlari yuqori baholanmoqda.
U hurmatga sazovor darvozabon o‘rniga kelgan bo‘lsa-da, jamoa uning katta yutuqlarga erishishiga ishonadi. Markinyos umid qiladiki, Shevalye jamoa uchun muhim o‘yinchi bo‘lib qoladi.

Markinyos: Шевалье Доннаруммадан не хуже
Капитан команды «ПСЖ», бразилец Маркиньос уверен, что новый вратарь Лука Шевалье не уступит своему предшественнику, итальянцу Джанлуиджи Доннарумме. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя Доннарумма подвергался многочисленной критике за годы выступлений в клубе, именно его игра в прошлом сезоне обеспечила команде долгожданную победу в Лиге чемпионов. По словам Маркиньоса, Лука уже адаптировался к новой команде, и его возможности оцениваются высоко.
Хотя он пришёл на место заслуженного вратаря, команда верит в его большие достижения. Маркиньос надеется, что Шевалье останется важным игроком для команды.