Qayrat murabbiyi darvozabonning muammolari haqida gapirdi
Qozog‘istonning «Qayrat» jamoasi bosh murabbiyi Rafael Urazbaxtin Chempionlar ligasi doirasidagi «Sporting»ga qarshi o‘yin oldidan tarkibdagi muammolar haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Urazbaxtinning so‘zlariga ko‘ra, jamoa ikki asosiy darvozabonini yo‘qotgan. Ulardan biri jarohatdan so‘ng tiklanmoqda, ikkinchisi Anarbekov esa jag‘ suyagi singani uchun jarrohlik amaliyotidan o‘tgan.
Yosh darvozabon jamoada bo‘lsa-da, vaziyatdan boshqa iloj yo‘q. Chempionlar ligasining umumiy bosqichidagi birinchi tur uchrashuvi ertaga, 18 sentabr kuni o‘tkaziladi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. Ushbu futbol o‘yini bo‘yicha LiveResult portali matnli jonli translyatsiyani taqdim etadi.
Bu o‘yin jamoalar uchun muhim sinov bo‘lib, murabbiylar va futbolchilar o‘z imkoniyatlarini namoyish etish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Tomoshabinlar uchun ham qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Тренер Кайрата рассказал о проблемах вратаря
Главный тренер казахстанского клуба «Кайрат» Рафаэль Уразбахтин рассказал о проблемах в составе перед матчем Лиги чемпионов против «Спортинга». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Уразбахтина, команда потеряла двух основных вратарей. Один из них восстанавливается после травмы, второй, Анарбеков, перенёс операцию из-за перелома челюсти.
Хотя в команде есть молодой вратарь, другого выхода нет. Первый матч группового этапа Лиги чемпионов состоится завтра, 18 сентября.
Игра начнётся в 22:00 по московскому времени. Портал LiveResult предоставит текстовую онлайн-трансляцию этого футбольного матча.
Этот матч станет важным испытанием для команд, тренеры и игроки получат возможность показать свои возможности. Зрителей ожидает интересное зрелище.