Mostovoy Kayratning Sporting ustunligini ta’kidladi
Mostovoy fikricha, “Kayrat” jamoasining kichik ustunligi shundaki, yirik jamoalarda ba’zan to‘liq tayyorgarlik bo‘lmasligi mumkin. Ana shu holatdan foydalanish imkoni bor.
Agar omad kelmasa ham, hech kim “Kayrat” futbolchilarini ayblamaydi. Eslatib o‘tamiz, “Sporting” va “Kayrat” jamoalari Chempionlar Ligasi guruh bosqichining birinchi turida payshanba kuni kechqurun maydonga tushadi.
Bu “Kayrat” uchun guruh bosqichida ilk o‘yin bo‘ladi. Shuningdek, “Kayrat” jamoasi Yevrokubok tarixidagi eng uzoq safarga chiqadi – Almatidan Lissabonga minglab kilometr masofa bor.
Chempionlar Ligasi o‘yinlarining barcha matnli translyatsiyalarini saytimiz orqali kuzatishingiz mumkin.

Мостовой Кайрат подчеркнул превосходство Спортинга
Бывший российский футболист Александр Мостовой отметил небольшое преимущество алматинского «Кайрата» над лиссабонским «Спортингом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Мостового, небольшое преимущество «Кайрата» заключается в том, что в крупных командах иногда может отсутствовать полная готовность. Этим можно воспользоваться.
Даже если не повезёт, никто не станет винить футболистов «Кайрата». Напомним, что команды «Спортинг» и «Кайрат» выйдут на поле в первый тур группового этапа Лиги чемпионов в четверг вечером.
Для «Кайрата» это будет первая игра в групповом этапе. Кроме того, «Кайрат» совершит самый дальний выезд в истории своих выступлений в еврокубках – из Алматы в Лиссабон тысячи километров.