Nani: Ferguson «Manchester Yunayted» g‘oliblarini yaratdi
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ferguson yetakchi bo‘lib, u talab qilgan barcha narsalar bajarilishi shart edi. «Manchester United» jamoasida g‘oliblar madaniyati aynan uning tomonidan yaratilgan.
Ferguson klubda haqiqiy rahbar edi. U ajoyib inson bo‘lib, hech qachon mag‘lub bo‘lishni xohlamagan va bunga chidamagan, dedi Nani Aleksey Gasilinning YouTube kanalida.
Shotlandiyalik mutaxassis boshchiligida «qizil iblislar» Angliya chempionatida oltin medallarni 13 marta qo‘lga kiritgan va Chempionlar ligasi kubogini ikki marta yutgan. Hozirgi mavsumda esa «Manchester United» Angliya Premer-ligasida to‘rt turdan so‘ng 14-o‘rinni egallab, to‘rt ochko jamg‘argan.
Jamoa hozirda o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va yuqori natijalarga erishish uchun kurashmoqda.

Нани: Фергюсон создал чемпионов «Манчестер Юнайтед»
Бывший нападающий «Манчестер Юнайтед» Луис Нани поделился своими мыслями о бывшем главном тренере клуба Алекс Фергюсоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Фергюсон был лидером, и все, что он требовал, должно было выполняться. Культура победителей в команде «Манчестер Юнайтед» была создана именно им.
Фергюсон был настоящим лидером в клубе. Он был замечательным человеком, который никогда не хотел проигрывать и не мог смириться с поражением, — сказал Нани на YouTube-канале Алексея Гасилина.
Под руководством шотландского специалиста «красные дьяволы» 13 раз становились чемпионами Англии и дважды выигрывали Кубок Лиги чемпионов. В нынешнем сезоне «Манчестер Юнайтед» после четырёх туров занимает 14-е место в Английской Премьер-лиге, набрав четыре очка.