Van Deyk: Muxlislar jamoani to‘liq qo‘llab-quvvatlasin
"Liverpul" jamoasining markaziy himoyachisi Virgil Van Deyk Madridning "Atletiko" jamoasi bilan bo‘ladigan o‘yindan oldin "qizillar" muxlislariga murojaat qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida, muxlislar jamoaga to‘liq kuch bilan yordam berishlari kerakligini ta’kidladi. Van Deykning aytishicha, ularning qo‘llab-quvvatlashi Liganing muhim o‘yinlarida ko‘p bora yordam bergan va bugun ham shunday bo‘lishiga umid qilmoqda.
Himoyachi "Enfild" stadionini Yevropaning hech bir jamoasi kelishni xohlamaydigan joyga aylantirishni taklif qildi. Futbolchining fikricha, Arne Slot boshchiligidagi jamoa uchun oson bo‘lmaydi, chunki "Atletiko" jahonning eng yaxshi klublaridan biri hisoblanadi.
Mersisaydliklar 17 sentabr kuni o‘z maydonida "Atletiko" bilan o‘ynaydi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.

Ван Дейк: Болельщики должны полностью поддерживать команду
Центральный защитник команды "Ливерпуль" Вирджил Ван Дейк обратился к болельщикам "красных" перед матчем с мадридским "Атлетико". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своих словах он подчеркнул, что болельщики должны оказывать команде полную поддержку. По словам Ван Дейка, их поддержка не раз помогала в важных матчах Лиги, и он надеется, что так будет и сегодня.
Защитник предложил сделать стадион "Энфилд" местом, куда ни одна европейская команда не захочет приезжать. По мнению футболиста, команде под руководством Арне Слота будет нелегко, так как "Атлетико" считается одним из лучших клубов мира.
Мерсисайдцы сыграют с "Атлетико" на своём поле 17 сентября. Матч начнётся в 22:00 по московскому времени.