Esposito Interning Jeko va Turamni maqtadi
Milanning "Inter" jamoasi hujumchisi Franshesko Pio Esposito Chempionlar Ligasi doirasidagi "Ayaks"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng intervyu berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli italiyalik futbolchi "Neradzurri"ning asosiy tarkibida maydonga tushib, jarohat tufayli maydonga chiqa olmagan jamoa sardori Lautaro Martinesning o‘rnini egalladi. Esposito o‘z so‘zlarida, u doimo Edin Jeko faoliyatini hurmat qilganini ta’kidladi.
U Jekoni "Inter" jamoasida mashg‘ulotlarda ko‘rganini va uning faqat gol urishga emas, balki jamoaga yordam berishga ham katta ahamiyat berganini esladi. Hozirgi hujumchilarining barchasi jahon darajasidagi futbolchilar ekanini aytib, ayniqsa, bugungi o‘yinda Markus Tyuramning o‘yinini alohida ta’kidladi.
Esposito har kuni ulardan o‘rganishga harakat qilayotganini bildirdi. Ushbu o‘yinda "Inter" jamoasi uchun g‘alaba ballarini Markus Tyuramning ikkita gol urishi ta’minladi.

Esposito похвалил интернов Jeko и Turam
Нападающий миланского "Интера" Франческо Пио Эспозито дал интервью после матча Лиги чемпионов против "Аякса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний итальянец вышел в основном составе "Нерадзурри", заменив капитана команды Лаутаро Мартинеса, который не смог выйти на поле из-за травмы. Эспозито в своих словах подчеркнул, что всегда уважал деятельность Эдина Джеко.
Он вспомнил, что видел Джеко на тренировках "Интера" и отметил, что тот придавал большое значение не только забиванию голов, но и помощи команде. Он сказал, что все нынешние нападающие — футболисты мирового уровня, особенно выделив игру Маркуса Тюрама в сегодняшнем матче.
Эспозито отметил, что старается учиться у них каждый день. В этом матче победные голы для "Интера" забил Маркус Тюрам — два мяча.