Bulykin: Qayrat o‘z imkoniyatlarini to‘liq ishga solishi kerak
Unga ko‘ra, agar futbolchilar o‘zlarining maksimal imkoniyatlarini ishga solsalar, ijobiy natijalarga erishishlari mumkin. «Qayrat» jamoasida juda kuchli ruhiy tayyorgarlik bo‘ladi, chunki Chempionlar Ligasi har qanday futbolchi uchun eng yuqori darajadagi musobaqadir, dedi Bulykin «Chempionat» nashriga bergan intervyusida.
Ekspert shuningdek, Qozog‘iston klubi uchun Yevropaning kuchli jamoalariga qarshi o‘ynash qiyin bo‘lishini ta’kidladi, ammo g‘alaba qozonish imkoniyatlari mavjudligini qayd etdi. Bugun, 18 sentyabr kuni, «Qayrat» o‘zining Chempionlar Ligasi guruh bosqichidagi ilk o‘yinini o‘tkazadi.
Qozog‘iston jamoasi safarda Lissabonning «Sporting» jamoasi bilan kuch sinashadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Bu uchrashuv «Qayrat» uchun muhim sinov bo‘lib, jamoaning imkoniyatlarini ko‘rsatish uchun katta imkoniyatdir.

Булыкин: Кайрат должен полностью использовать свои возможности
Бывший футболист сборной России Дмитрий Булыгин высказался о дебюте команды «Кайрат» в рамках Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если футболисты задействуют свои максимальные возможности, они могут добиться положительных результатов. В команде «Кайрат» будет очень сильная психологическая подготовка, так как Лига чемпионов — это соревнование самого высокого уровня для любого футболиста, — сказал Булыгин в интервью изданию «Чемпионат».
Эксперт также отметил, что для казахстанского клуба будет сложно играть против сильных европейских команд, но при этом есть шансы на победу. Сегодня, 18 сентября, «Кайрат» проведет свой первый матч в групповом этапе Лиги чемпионов.
Казахстанская команда сыграет в гостях с лиссабонским «Спортингом». Игра начнется в 22:00 по московскому времени.
Эта встреча станет важным испытанием для «Кайрата» и большой возможностью показать возможности команды.