Kompaniya Keynning o‘yinini yuqori baholadi.
Bavariya jamoasining bosh murabbiyi Vensan Kompani hujumchi Garri Keyn haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Keyn Chempionlar ligasining Chelsi jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda ikki gol urib, jamoasining 3:1 hisobidagi g‘alabasiga katta hissa qo‘shdi. Ingliz futbolchisi 27-daqiqada penalti zarbasini aniq amalga oshirib, hisobni 2:0 ga olib chiqdi.
Keyinroq, 63-daqiqada maydonda yana bir bor gol urib, jamoasining g‘alabasini mustahkamladi. Kompani shunday dedi: “Hamma ko‘rib turgan narsalar haqida ko‘p gapirishning hojati yo‘q.
Men faqat bitta narsani aytmoqchiman: Garri Keyn topsiz qanday ishlashiga diqqat qiling. U qanday qilib bosim o‘tkazadi, jamoasiga yordam beradi va to‘pni qaytarib oladi.
U juda ko‘p kuch sarflaydi, shuning uchun gol urish imkoniyatlari uchun mukofot olish uning uchun muhimdir. Talant va mahorat haqida ko‘p gapirish mumkin, lekin men aynan Garri Keyn o‘yinining bu jihatini ta’kidlashni davom ettiraman, chunki bunday darajaga erishish uchun astoydil mehnat qilish kerak”.

Компания высоко оценила игру Кейна.
Главный тренер команды Бавария Винсент Компани высказался о нападающем Гарри Кейне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Кейн забил два гола в матче Лиги чемпионов против команды Челси, значительно способствовав победе своей команды со счётом 3:1. Английский футболист на 27-й минуте точно реализовал пенальти, доведя счёт до 2:0.
Позже, на 63-й минуте, он снова забил гол, укрепив победу своей команды. Компани сказал: «Нет смысла много говорить о том, что все и так видят.
Я хочу сказать только одно: обратите внимание, как Гарри Кейн работает без мяча. Как он оказывает давление, помогает своей команде и возвращает мяч.
Он тратит очень много сил, поэтому получение награды за голы очень важно для него. Можно много говорить о таланте и мастерстве, но я продолжу подчёркивать именно этот аспект игры Гарри Кейна, потому что для достижения такого уровня нужно усердно трудиться».