Gavi tizza jarohati sabab maydonda yo‘qolishi mumkin
Barcelona jamoasining yarim himoyachisi Gavi sog‘ligi haqida yangi ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Esports RAC1 manbasining xabar berishicha, Barcelona jamoasining tibbiy shtabi Gavi tizzasining holati bo‘yicha qarorni kelasi haftaning boshida qabul qiladi. Agar konservativ davolash usullari ijobiy natija bersa, davolash davom ettiriladi.
Aks holda, futbolchiga artroskopiya amaliyoti o‘tkaziladi va bu holatda u besh hafta maydonga tusha olmaydi. Joriy mavsumda 21 yoshli Gavi Ispaniya chempionatining ikki o‘yini ishtirokchisi bo‘lib, bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
18 sentabr kuni Barcelona Chempionlar Ligasi doirasida Newcastle jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Gavi sog‘ligidagi vaziyat jamoaning kelgusidagi o‘yinlariga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi sababli, uning davolanish jarayoni diqqat bilan kuzatilmoqda. Tibbiy xodimlarning qarori futbolchining maydonga qaytish muddatini aniqlaydi.

Gavi может пропустить матч из-за травмы колена
Поясной полузащитник команды «Барселона» Гави получил новые сведения о состоянии здоровья. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника Esports RAC1, медицинский штаб «Барселоны» примет решение по состоянию колена Гави в начале следующей недели. Если консервативные методы лечения дадут положительный результат, лечение будет продолжено.
В противном случае футболисту будет проведена артроскопия, и в этом случае он не сможет выйти на поле в течение пяти недель. В текущем сезоне 21-летний Гави принял участие в двух матчах чемпионата Испании, сделав одну результативную передачу.
18 сентября «Барселона» проведет выездной матч против «Ньюкасла» в рамках Лиги чемпионов. Встреча начнется в 22:00 по московскому времени.
Поскольку ситуация со здоровьем Гави может повлиять на предстоящие игры команды, процесс его лечения внимательно контролируется. Решение медицинского персонала определит сроки возвращения футболиста на поле.