"Manchester Yunayted" egasi Amorim bilan uchrashdi
«Manchester Yunayted» klubining egasi Jim Retklif jamoa bosh murabbiyi Ruben Amorim bilan uchrashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Payshanba kuni tadbirkor vertolyotda «qizil iblislar» bazasiga kelib, bir nechta uchrashuvlar o‘tkazdi. Uchrashuvlar orasida portugaliyalik murabbiy bilan ham suhbat bo‘ldi.
Journalistik manba Lauri Uitvellning xabar berishicha, Retklifning bu tashrifi uzoq vaqtdan beri rejalashtirilgan bo‘lib, murabbiylik o‘zgarishlari bilan bog‘liq emas. Shunga qaramay, uchrashuv davomida jamoaning yomon natijalari va murabbiy duch kelayotgan muammolar muhokama qilindi.
Ruben Amorim «Manchester Yunayted» bosh murabbiyi lavozimida o‘tgan yilning noyabr oyidan beri faoliyat yuritmoqda. U undan oldin ishdan bo‘shatilgan Erik ten Xag o‘rnini egallagan.
Jamoa rahbariyati va murabbiy o‘rtasidagi muloqot jamoaning kelajagi va natijalarini yaxshilashga qaratilganligi ta’kidlandi.

Владелец "Манчестер Юнайтед" встретился с Аморимом
Владелец клуба «Манчестер Юнайтед» Джим Ретклифф встретился с главным тренером команды Рубеном Аморимом. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В четверг предприниматель прилетел на вертолёте на базу «красных дьяволов» и провёл несколько встреч. Среди них состоялся разговор с португальским тренером.
По информации журналиста Лаури Уитвелла, визит Ретклиффа был запланирован давно и не связан с изменениями в тренерском штабе. Тем не менее, во время встречи обсуждались плохие результаты команды и проблемы, с которыми сталкивается тренер.
Рубен Аморим занимает пост главного тренера «Манчестер Юнайтед» с ноября прошлого года. Он сменил на этом посту уволенного Эрика тен Хага.
Отмечается, что диалог между руководством клуба и тренером направлен на улучшение будущего команды и её результатов.