Hujumchi Ademola Lukman yozda «Atalanta»dan «Inter»ga o‘tmoqchi bo‘lgan va klub uni qo‘yib yubormayotgani sababli norozilik bildirgan edi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi klub bilan kelishmovchilikka kirib, jamoa bilan ishlashdan chetlatilgan. Shu sababli, ushbu mavsumda Lukman maydonga chiqmagan.
La Gazzetta dello Sport xabariga ko‘ra, «Atalanta» bosh murabbiyi Ivan Yurich Lukman bilan bir necha samarali uchrashuvlar o‘tkazdi. Ademola jamoaga sodiq qolishga tayyorligini tasdiqladi va yaqin orada jamoaga qaytarilishi rejalashtirilmoqda.
«Atalanta» navbatdagi o‘yinni 21 sentabr, yakshanba kuni Italiya chempionatida «Torino»ga qarshi safarda o‘tkazadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi muhim bellashuvlaridan biri bo‘ladi.

Аталанта возвращает Лукаманни в команду, соглашение достигнуто
Нападающий Адемола Лукман летом хотел перейти из «Аталанты» в «Интер», и выразил недовольство тем, что клуб не отпускает его. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Футболист вступил в конфликт с клубом и был отстранён от работы с командой. По этой причине Лукман не выходил на поле в этом сезоне.
По информации La Gazzetta dello Sport, главный тренер «Аталанты» Иван Юрич провёл несколько продуктивных встреч с Лукманом. Адемола подтвердил готовность оставаться верным команде, и его возвращение в состав запланировано в ближайшее время.
Следующий матч «Аталанта» проведёт 21 сентября, в воскресенье, в гостях против «Торино» в чемпионате Италии. Эта игра станет одним из важных поединков команды в сезоне.