Aleksandr-Arnold jarohatlanganidan so‘ng o‘z fikrini bildirdi
Madridning "Real" jamoasi sharqiy qanot himoyachisi Trent Aleksander-Arnold o‘z jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi ijtimoiy tarmoqlarda tez orada maydonga qaytishini va imkon qadar tez sog‘ayishga harakat qilishini ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, u muxlislar bilan tez orada uchrashishni intiqlik bilan kutmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Aleksander-Arnold Yevropa Chempionlar Ligasi guruh bosqichining birinchi turida "Marsel"ga qarshi o‘yinda son sohasidan jarohat oldi. Ushbu uchrashuv "Santyago Bernabeu" stadionida bo‘lib o‘tdi va "Real" jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
"Qirollik klubi" safida ikkala golni fransiyalik hujumchi Kilian Mbappe kiritdi. Mbappe penaltilardan ikkitasini aniq amalga oshirdi.
Trent Aleksander-Arnoldning jarohati jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, uning tezda tiklanishi Madrid jamoasining keyingi o‘yinlaridagi muvaffaqiyatiga ta’sir ko‘rsatadi. Jamoa va uning muxlislari futbolchining sog‘lig‘ini tiklashiga umid qilmoqda.

Александр-Арнольд после травмы высказал своё мнение
Восточный защитник мадридского «Реала» Трент Александр-Арнольд высказался о своей травме. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист сообщил в социальных сетях, что скоро вернётся на поле и постарается как можно быстрее восстановиться. По его словам, он с нетерпением ждёт встречи с болельщиками.
Напомним, Александр-Арнольд получил травму бедра в первом туре группового этапа Лиги чемпионов УЕФА в матче против «Марселя». Эта встреча прошла на стадионе «Сантьяго Бернабеу», и команда «Реал» одержала победу со счётом 2:1.
Оба гола за «Королевский клуб» забил французский нападающий Килиан Мбаппе. Мбаппе реализовал два пенальти.
Травма Трента Александра-Арнольда стала серьёзным испытанием для команды, и его быстрое восстановление повлияет на успех мадридской команды в следующих матчах. Команда и её болельщики надеются на скорейшее выздоровление футболиста.