Ferguson 2008-yilda futbolchilar bilan gaplashmadi
Ular mamlakat chempionatida g‘olib bo‘lib, shuningdek, Chempionlar Ligasi finalida Chelsea jamoasini mag‘lub etdi. Ushbu final o‘ziga xos voqea bilan esda qoldi, chunki Chelsea himoyachisi Jon Terri mashhur xatoga yo‘l qo‘ydi.
Biroq, o‘sha vaqtdagi Manchester Yunayted bosh murabbiyi Aleks Ferguson bundan ham ko‘proq natija kutgan edi. U futbolchilardan Angliya Kubokini ham qo‘lga kiritishni istardi, ammo jamoa bu musobaqadan Portsmouthga yutqazib, chiqib ketdi.
Bu mag‘lubiyat Aleks Fergusonga juda ta’sir qildi va u futbolchilar bilan ikki hafta davomida gaplashmadi. U harakat qilib, hech kimga hech narsa aytmadi, o‘zini yakkaladi.
Jamoa a’zolari ham unga ko‘zga ko‘rinmaslikka harakat qildi. Aleks Ferguson Manchester Yunaytedni 2013 yilgacha boshqargan va uning davrida klub ko‘plab yutuqlarga erishgan.

Фергюсон в 2008 году не разговаривал с игроками
В 2008 году Манчестер Юнайтед достиг исторического успеха в мировом футболе. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Они выиграли чемпионат страны, а также победили команду Челси в финале Лиги чемпионов. Этот финал запомнился особым событием, так как защитник Челси Джон Терри допустил знаменитую ошибку.
Однако тогдашний главный тренер Манчестер Юнайтед Алекс Фергюсон ожидал ещё больших результатов. Он хотел, чтобы футболисты также завоевали Кубок Англии, но команда проиграла в этом турнире Портсмуту и вылетела.
Это поражение сильно повлияло на Алекса Фергюсона, и он не разговаривал с игроками в течение двух недель. Он замкнулся в себе, не говорил никому ничего.
Члены команды тоже старались не попадаться ему на глаза. Алекс Фергюсон руководил Манчестер Юнайтед до 2013 года, и за это время клуб добился множества успехов.