Vardi Seriya A dagi keyingi o‘yinni o‘tkazib yuborishi mumkin
Yaqinda «Kremoneze» jamoasiga qo‘shilgan hujumchi Jeymi Vardi keyingi o‘yinda maydonga tushmasligi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda La Provincia di Cremona nashri xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, italiyaning «Verona» jamoasiga qarshi o‘tgan turdagi debyut o‘yindan so‘ng ingliz futbolchida mushaklarda noqulaylik paydo bo‘lgan.
Tibbiy shtab hozircha muammoning jiddiyligini o‘rganmoqda, ammo 21 sentyabr kuni «Parma»ga qarshi bo‘ladigan o‘yinda Vardining qatnashishi shubha ostida qolmoqda. Jeymi Vardi ushbu yozda «Kremoneze» bilan erkin agent sifatida shartnoma imzoladi.
U bilan bir yillik mehnat shartnomasi tuzilgan. Hozirda ushbu jamoa Seriya A chempionatining jadvalida yettinchi o‘rinda bo‘lib, yetti ochkoga ega.
Jamoaning hozirgi holati va futbolchining sog‘lig‘i haqida qo‘shimcha ma’lumotlar tibbiy xodimlar tomonidan tekshirilmoqda. Futbolchi maydonga qaytishi yoki yo‘qligi haqida rasmiy qaror yaqin kunlarda e’lon qilinadi.

Варди может пропустить следующий матч Серии А
Недавно присоединившийся к команде «Кремонезе» нападающий Джейми Варди может не выйти на поле в следующем матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание La Provincia di Cremona. По данным источника, после дебютного матча против итальянской команды «Верона» у английского футболиста возникли мышечные неприятности.
Медицинский штаб пока изучает серьёзность проблемы, однако участие Варди в матче против «Пармы», который состоится 21 сентября, под вопросом. Джейми Варди этим летом подписал контракт с «Кремонезе» в статусе свободного агента.
С ним заключён однолетний трудовой договор. В настоящее время команда занимает седьмое место в таблице чемпионата Серии А, имея семь очков.
Дополнительная информация о текущем состоянии команды и здоровье футболиста проверяется медицинским персоналом. Официальное решение о возвращении игрока на поле будет объявлено в ближайшие дни.