Kayu Jorje Ronaldoning so‘zlarini tatu qildirdi
Sobiq Turin "Yuventus" jamoasi va Braziliya terma jamoasi hujumchisi Kayu Jorje hozirda "Kruzeiro" klubida ajoyib o‘yin ko‘rsatmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Braziliya chempionatining 22 o‘yinida o‘n beshta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. O‘z muvaffaqiyatlarini u hech kimga emas, balki "Yuventus"da birinchi mavsumini birga o‘tkazgan Krishtianu Ronalduga minnatdor deb biladi.
Portugaliyalik futbolchidan eshitgan so‘zlari braziliyalik hujumchi uchun hayotiy shiorga aylangan. Kayu Jorje shunday deydi: "O‘sha kuni maydonga chiqishni juda xohlardim, o‘zimni ko‘rsatishga sabrim yo‘q edi.
Lekin maydonga tushirishmadi. Bu menga juda ta’sir qildi.
Shunda Krishtianu menga 'Tayyorlan, imkoniyating keladi. Mashq qil' dedi.
Bu so‘zlar boshimda chuqur o‘rnashib qoldi va men ularni tatuirovka qilib qo‘yishga qaror qildim." Krishtianu Ronaldo 2021 yilda "Yuventus"ni tark etdi. Kayu Jorje esa uning maslahatlari va so‘zlarini doimo yodda tutib, o‘z mahoratini oshirishga intilmoqda.

Каю Жорже сделал татуировку со словами Роналду
Бывший нападающий туринского "Ювентуса" и сборной Бразилии Каю Жорже в настоящее время демонстрирует отличную игру в клубе "Крузейро". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сумел забить пятнадцать голов в 22 матчах чемпионата Бразилии. Свои успехи он считает заслугой не кого-либо другого, а Криштиану Роналду, с которым провёл первый сезон в "Ювентусе".
Слова португальского футболиста стали для бразильского нападающего жизненным девизом. Каю Жорже говорит: "В тот день я очень хотел выйти на поле, мне не терпелось показать себя.
Но меня не выпустили на игру. Это сильно на меня повлияло.
Тогда Криштиану сказал мне: 'Готовься, твой шанс придёт. Тренируйся'.
Эти слова глубоко запали мне в душу, и я решил сделать их татуировкой." Криштиану Роналду покинул "Ювентус" в 2021 году. Каю Жорже же постоянно помнит его советы и слова, стремясь совершенствовать своё мастерство.