Gvardiola italiyalik jamoalarning mudofaasini maqtadi
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Chempionlar Ligasi guruh bosqichining birinchi turida Napoli jamoasiga qarshi o‘yinda (2:0) qozonilgan g‘alabadan so‘ng jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda gollarni ikkinchi bo‘limda Erling Holand va Jyeremi Doku kiritishdi. 21-daqiqada Napoli jamoasi sardori Jovani di Lorenso maydondan haydalgani sababli jamoa kamchilikda o‘ynadi.
Gvardiola o‘z intervyusida kampaniyaning ajoyib boshlangani haqida gapirdi. U ko‘p vaqt ko‘pchilikda o‘ynashganini ta’kidladi, ammo italiyalik jamoalar mudofaa jihatdan juda kuchli ekanligini aytdi.
Chempionlar Ligasi doirasida ular bilan ko‘p marta to‘qnash kelganini, ularning chidamliligi va diqqat-e’tiboriga qoyil qolishini bildirdi. Shuningdek, u 1 oktabr kuni Manchester Siti safarda Monako jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazishini ma’lum qildi.
Bu o‘yin guruh bosqichining ikkinchi turi hisoblanadi. Jamoa navbatdagi bellashuvga puxta tayyorgarlik ko‘rmoqda va g‘alaba uchun kurashda davom etadi.

Гвардиола похвалил защиту итальянских команд
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола после победы в первом туре группового этапа Лиги чемпионов над «Наполи» (2:0) дал интервью журналистам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Голы в матче были забиты во втором тайме Эрлингом Холандом и Жереми Доку. На 21-й минуте капитан «Наполи» Джованни ди Лоренцо был удалён с поля, и команда играла в меньшинстве.
В своём интервью Гвардиола отметил отличный старт кампании. Он подчеркнул, что команда большую часть времени играла в большинстве, однако отметил, что итальянские команды очень сильны в обороне.
В рамках Лиги чемпионов они неоднократно встречались с ними, и он восхищается их выносливостью и внимательностью. Также он сообщил, что 1 октября «Манчестер Сити» проведёт выездной матч против «Монако».
Этот матч станет вторым туром группового этапа. Команда тщательно готовится к следующему поединку и продолжит бороться за победу.