Kaka futbolchilikdan murabbiylikka o‘tishni rejalashtirmoqda
Braziliya milliy terma jamoasining sobiq yarim himoyachisi Kaka murabbiy bo‘lish istagini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U 2017 yilda professional futbol faoliyatini yakunlagan. So‘nggi paytlarda u Lissabonda o‘tkazilgan xayriya o‘yini ishtirokchisi bo‘ldi.
Ushbu o‘yinda ko‘plab futbol afsonalari qatnashgan bo‘lib, 43 yoshli Kaka ham ulardan biri edi. Kaka o‘zining futbolga bo‘lgan muhabbatini ta’kidlab, maydonga qaytganida o‘ziga xos his-tuyg‘ularni boshdan kechirganini aytdi.
U kelajakda murabbiy bo‘lishni orzu qilayotganini bildirgan va bu uning uchun katta sinov bo‘lishini ta’kidlagan. Futbolchilik faoliyatini Braziliyaning “San-Paulu” klubida boshlagan Kaka keyinchalik “Milan”, “Real” va “Orlando Siti” jamoalarida o‘ynagan.
2014 yilda yarim yil davomida vatani “San-Paulu”ga qaytib, keyinroq Amerika Qo‘shma Shtatlariga ko‘chib o‘tgan. Shuningdek, 2007 yilda u “Oltin to‘p” mukofotiga sazovor bo‘lgan.

Кака планирует перейти из футбольной карьеры в тренерскую
Бывший полузащитник сборной Бразилии Кака выразил желание стать тренером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он завершил профессиональную футбольную карьеру в 2017 году. В последнее время он принимал участие в благотворительном матче, который прошёл в Лиссабоне.
В этом матче участвовало множество футбольных легенд, и 43-летний Кака был одним из них. Кака подчеркнул свою любовь к футболу и рассказал, что, вернувшись на поле, испытал особые чувства.
Он заявил, что мечтает стать тренером в будущем и отметил, что это будет для него серьёзным испытанием. Кака начал свою футбольную карьеру в бразильском клубе «Сан-Паулу», а затем играл за команды «Милан», «Реал» и «Орландо Сити».
В 2014 году он на полгода вернулся в родной «Сан-Паулу», а позже переехал в Соединённые Штаты Америки. Также в 2007 году он был удостоен награды «Золотой мяч».