De Yong: "Barselona" Chempionlar Ligasi uchun tayyor
Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa musobaqani muvaffaqiyatli boshladi va Angliyada «Nyukasl» jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. De Yongning aytishicha, umumiy bosqich juda qiziqarli kechadi, chunki jamoa turli raqiblar bilan to‘qnash keladi va har qanday holat yuz berishi mumkin.
Ularning asosiy maqsadi sakkizlikka kirish bo‘lib, keyinchalik bosqichma-bosqich oldinga siljish rejalashtirilgan. O‘tgan mavsumda «Barselona» Chempionlar Ligasi yarim finalida to‘xtab, Milanning «Inter» jamoasiga imkoniyatni boy berdi.

De Yong: "Барселона" готова к Лиге чемпионов
Футболист команды «Барселона» Френки де Йонг высказался о шансах команды на успех в нынешнем розыгрыше Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Ханса-Дитера Флика успешно начала турнир, обыграв в Англии «Ньюкасл» со счётом 2:1. По словам де Йонга, групповой этап будет очень интересным, так как команда встретится с разными соперниками, и может произойти всё что угодно.
Их главная цель — выйти в восьмёрку лучших, а затем постепенно продвигаться вперёд. В прошлом сезоне «Барселона» остановилась на полуфинале Лиги чемпионов, уступив шанс миланскому «Интеру».