Kembell "Arsenal" va "Siti" o‘rtasidagi o‘yin hisobini aytdi
Mashhur inglizning sobiq futbolchisi Sol Kembell "Arsenal" va "Manchester Siti" jamoalari o‘rtasidagi yaqinlashib kelayotgan o‘yinga oid o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Angliya Premer Ligasi doirasida beshinchi turda yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:30 ga belgilangan.
Kembellning fikricha, "Arsenal" jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozonadi. U Arteta boshchiligidagi jamoaning "Liverpul"ga qarshi o‘yindan saboq olganiga ishonadi va jamoa hujum va himoya o‘rtasida muvozanatni topishi kerakligini ta’kidladi.
Himoyachilarga ishonish lozim, barcha o‘yinchilarni orqaga tortib yubormaslik kerak. Ba’zida xavfga borish ham muhimdir.
Mehmon safarida biroz ehtiyotkorroq o‘ynash mumkin, ammo muvaffaqiyat kaliti muvozanatda ekanligini qayd etdi. Hozirda "Arsenal" Premer Liga jadvalida 9 ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi, "Manchester Siti" esa 6 ochko bilan sakkizinchi o‘rinda joylashgan.
Ushbu o‘yin ikkala jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Кэмбелл назвал счет матча между "Арсеналом" и "Сити"
Известный бывший английский футболист Сол Кэмбелл высказал свое мнение о предстоящей игре между командами «Арсенал» и «Манчестер Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч пройдет в рамках пятого тура Английской Премьер-лиги в воскресенье. Начало игры запланировано на 18:30 по московскому времени.
По мнению Кэмбелла, команда «Арсенал» победит со счетом 2:1. Он верит, что команда под руководством Артеты извлекла урок из игры против «Ливерпуля» и подчеркнул, что команде необходимо найти баланс между атакой и защитой.
Нужно доверять защитникам, не оттягивать всех игроков назад. Иногда важно идти на риск.
В гостях можно играть немного осторожнее, но ключ к успеху — в балансе, отметил он. В настоящее время «Арсенал» занимает второе место в таблице Премьер-лиги с 9 очками, а «Манчестер Сити» — восьмое место с 6 очками.