Leverkusenning Bayer jamoasi bosh murabbiyi Kasper Yulmann UEFA Chempionlar ligasining umumiy bosqichining birinchi turida Kopenhagenga qarshi o‘tkazilgan safardagi o‘yindan keyin fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, bu natijani qabul qilish va olingan ochkolardan mamnun bo‘lish kerak.
Raqib o‘yinda yaxshi harakat qilib, jamoamizga qiyinchiliklar tug‘dirdi. Bizda ham omadli vaziyatlar bo‘ldi, ammo umumiy natijadan qoniqmaganligini ta’kidladi.
Jamoa himoyada ko‘p xatolarga yo‘l qo‘yib, raqib hujumlariga ko‘p imkoniyat yaratib berdi. Keyingi, ikkinchi turda Bayer o‘z maydonida Niderlandning PSV jamoasini qabul qiladi.

Тренер Байера Юлманн недоволен Лигой чемпионов
Главный тренер команды Байер из Леверкузена Каспер Юлманн поделился своими мыслями после выездного матча первого тура группового этапа Лиги чемпионов УЕФА против Копенгагена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью со счетом 2:2. По словам специалиста, нужно принять этот результат и быть довольным набранными очками.
Противник хорошо действовал в игре и создал нашей команде трудности. У нас тоже были удачные моменты, однако он подчеркнул, что не удовлетворён общим результатом.
Команда допустила много ошибок в защите и предоставила сопернику много возможностей для атак. В следующем, втором туре Байер примет на своём поле нидерландский ПСВ.