Sorokin «Qayrat» muxlislariga minnatdorchilik bildirdi
Qozog‘istonning "Qayrat" futbol jamoasi himoyachisi Yegor Sorokin UEFA Chempionlar Ligasi umumiy bosqichining birinchi turida Lissabonning "Sporting" jamoasiga safarda mag‘lub bo‘lganidan so‘ng muxlislarga murojaat qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida muxlislarga katta rahmat aytdi. Ularning uzoq yo‘l bosib kelib, jamoa bilan birga bo‘lib, oxirgi daqiqagacha qo‘llab-quvvatlaganini ta’kidladi va ularga chuqur minnatdorlik bildirdi.
Ushbu fikrlar Metaratings.ru saytida keltirilgan. Eslatib o‘tamiz, o‘yin Portugaliya poytaxtida bo‘lib o‘tdi va "Qayrat" jamoasi 1:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Keyingi Chempionlar Ligasi o‘yini Qozog‘iston jamoasining uy maydonida bo‘lib, ular Madridning "Real" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Bu o‘yin muxlislar uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, jamoaning kelgusi natijalari uchun muhimdir.

Сорокин поблагодарил болельщиков «Кайрата»
Защитник футбольного клуба «Кайрат» из Казахстана Егор Сорокин обратился к болельщикам после гостевого поражения от лиссабонского «Спортинга» в первом туре группового этапа Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем обращении он выразил большую благодарность болельщикам. Он отметил, что они преодолели большое расстояние, поддерживали команду до последних минут и выразил им глубокую признательность.
Эти слова приведены на сайте Metaratings.ru. Напомним, матч прошел в столице Португалии, и команда «Кайрат» проиграла со счетом 1:4.
Следующий матч Лиги чемпионов пройдет на домашнем поле казахстанской команды, где они сыграют против мадридского «Реала». Эта игра имеет большое значение для болельщиков и важна для будущих результатов команды.