Sorokin: Qayrat Chempionlar ligasida mag‘lub bo‘ldi
Qozog‘istonning "Qayrat" jamoasi himoyachisi Yegor Sorokin, Rossiya chempionatida "Krasnodar" va "Rubin" jamoalarida o‘ynagan futbolchi, UEFA Chempionlar ligasining umumiy bosqichida jamoasining muvaffaqiyatsiz starti haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Turnirning birinchi turida yangi ishtirokchi bo‘lgan "Qayrat" jamoasi "Sporting" jamoasiga 1:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Sorokinning so‘zlariga ko‘ra, jamoa mag‘lub bo‘lgan, ammo umidsizlikka tushmaslik kerak.
Ular xatolarni tahlil qilib, keyingi o‘yinlarda ochko yig‘ishga harakat qilishadi. Bu mag‘lubiyat jamoa uchun og‘riqli va noqulay bo‘lganini ta’kidladi.
U uch daqiqalik xatolar sabab jamoa jazolanganini aytdi. Keyingi Chempionlar ligasi uchrashuvida "Qayrat" o‘z maydonida Madridning "Real" jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘ladi va ular g‘alaba qozonishga intiladi. Jamoa muxlislari ham o‘z jamoasini qo‘llab-quvvatlashga tayyor.

Сорокин: Кайрат проиграл в Лиге чемпионов
Защитник казахстанского клуба "Кайрат" Егор Сорокин, игрок, выступавший в чемпионате России за "Краснодар" и "Рубин", высказался о неудачном старте своей команды в групповом этапе Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре турнира "Кайрат", выступающий в Лиге впервые, проиграл "Спортингу" со счётом 1:4. По словам Сорокина, команда проиграла, но не стоит отчаиваться.
Они проанализируют ошибки и постараются набирать очки в следующих матчах. Он отметил, что это поражение было болезненным и неприятным для команды.
Он сказал, что команда была наказана за ошибки, допущенные за три минуты. В следующем матче Лиги чемпионов "Кайрат" сыграет дома с мадридским "Реалом".
Эта игра станет важным испытанием для команды, и они стремятся к победе. Болельщики команды также готовы поддержать свою команду.