Alonso: Bellingem va Kamavinga Espanyolga qarshi o‘yinga tayyor
Yarim himoyachilar Eduardo Kamavinga va Jud Bellingem shanba kuni La Liga doirasida «Espanyol»ga qarshi o‘ynashga tayyor bo‘lishadi. Ma’lum bo‘lishicha, Kamavinga va Bellingem 2025/2026 mavsumida sog‘liq muammolari tufayli maydonga chiqish imkoniyatiga ega bo‘lmagan.
Alonso matbuot anjumanida: «Bellingem va Kamavinga ertaga o‘ynashi mumkin, garchi ular yaqinda mashg‘ulotlarga qaytgan bo‘lsalar ham. Hammasi bo‘lishi mumkin, ko‘ramiz», dedi.
Shuningdek, so‘nggi o‘yinda «Marsel»ga qarshi (2:1 hisobida g‘alaba) Jud Bellingem va Eduardo Kamavinga zaxirada bo‘lgan, ammo maydonga tushmagan. Bu holat ularning jamoaga asta-sekin qaytayotganidan darak beradi.
Jamoa muxlislari uchun bu yangiliklar umidli bo‘lib, o‘yinchilarning sog‘ligi va formasi yaxshilanishi jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Alonso: Беллингем и Камавинга готовы к игре против Эспаньола
Главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо сообщил радостную новость для болельщиков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитники Эдуардо Камавинга и Джуд Беллингем готовы сыграть в субботу в рамках Ла Лиги против «Эспаньола». Известно, что Камавинга и Беллингем не могли выходить на поле в сезоне 2025/2026 из-за проблем со здоровьем.
На пресс-конференции Алонсо сказал: «Беллингем и Камавинга могут сыграть завтра, хотя они недавно вернулись к тренировкам. Всё возможно, посмотрим», — сказал он.
Кроме того, в последнем матче против «Марселя» (победа со счётом 2:1) Джуд Беллингем и Эдуардо Камавинга были в запасе, но не выходили на поле. Это свидетельствует о том, что они постепенно возвращаются в команду.
Эти новости обнадёживают болельщиков команды, и ожидается, что улучшение здоровья и формы игроков положительно скажется на будущих успехах команды.