Madridning “Real” jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso himoyachi Din Xoysen bilan bog‘liq vaziyat bo‘yicha fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
“Real” ilgari Din Xoysen bo‘yicha ikki marta apellyatsiya bergan, ammo “Real Sosyedad”ga qarshi o‘yindagi qizil kartochka tufayli uning jarimasi bekor qilinmadi. Alonso jurnalistlarga bergan intervyusida, “Men hayron emasman, lekin qaror boshqacha bo‘lishini istardim.
Ertaga bizda Din bo‘lmaydi. Agar xato bo‘lsa, uning oqibatlari bo‘lishi kerak”, dedi.
Hozirgi vaqtda “Real” Ispaniya La Ligasi musobaqasida to‘rt turdan so‘ng 12 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. 20 sentyabr kuni Xabi Alonso shogirdlari “Espanyol” jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 17:15 da boshlanadi. Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi muhim bosqichlaridan biri hisoblanadi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti.

Алонсо Хойсен сказал, что не удивлен штрафу
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо высказался по ситуации с защитником Дином Хойсеном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Реал» ранее дважды подавал апелляцию по делу Дина Хойсена, но из-за красной карточки в матче против «Реал Сосьедада» его штраф не был отменён. В интервью журналистам Алонсо сказал: «Я не удивлён, но хотел бы, чтобы решение было другим.
Завтра Дина у нас не будет. Если была ошибка, должны быть последствия», — заявил он.
В настоящее время «Реал» лидирует в чемпионате Испании Ла Лиги после четырёх туров, набрав 12 очков. 20 сентября команда Хаби Алонсо примет «Эспаньол».
Матч начнётся в 17:15 по московскому времени. Эта игра считается одним из важных этапов сезона для команды и с большим интересом ожидается болельщиками.