Sorokin "Qayrat"ning mag‘lubiyatini tahlil qildi
Qozog‘istonning "Qayrat" klub himoyachisi Yegor Sorokin Chempionlar Ligasi doirasidagi Lissabonning "Sporting" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuv natijalari bo‘yicha fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Musobaqaning birinchi bosqichida bo‘lib o‘tgan ushbu o‘yinda Portugaliya vakillari 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. Sorokinning so‘zlariga ko‘ra, raqibning darajasi yuqori ekanligi aniq, biroq ular o‘yin boshida "Sporting"ga nisbatan juda ehtiyotkorlik bilan yondashishgan.
Unga ko‘ra, o‘yin boshida ko‘proq agressivlik ko‘rsatish, to‘pni olish va bosim o‘tkazishda faolroq bo‘lish zarur edi. Bu esa jamoaga yetishmay qolgan asosiy jihat bo‘lgan.
Keyingi o‘yinda "Qayrat" jamoasi Chempionlar Ligasi reytingida 33-o‘rinda turib, 30 sentabr kuni o‘z maydonida Madridning "Real" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuvda jamoa g‘alaba qozonish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga harakat qiladi.

Сорокин проанализировал поражение "Кайрата"
Защитник казахстанского клуба "Кайрат" Егор Сорокин поделился своими мыслями по итогам матча Лиги чемпионов против лиссабонского "Спортинга". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре, прошедшей на первом этапе соревнования, представители Португалии одержали победу со счётом 4:1. По словам Сорокина, уровень соперника был очевидно высоким, однако в начале игры они очень осторожно подходили к "Спортингу".
По его мнению, в начале матча нужно было проявлять больше агрессии, активнее отбирать мяч и оказывать давление. Именно этого команде и не хватило.
В следующем матче команда "Кайрат", занимающая 33-е место в рейтинге Лиги чемпионов, 30 сентября сыграет на своём поле против мадридского "Реала". В этой встрече команда постарается использовать все возможности для победы.