Gvardiola Rodrining jarohati va o‘yini haqida gapirdi
«Manchester Siti» Premer-liga doirasidagi «Arsenal»ga qarshi safar o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa bosh murabbiyi Xosep Gvardiola yarim himoyachi Rodrining holati haqida fikr bildirdi. U so‘zlaricha, Rodri haftada uchta o‘yinni o‘tkaza oladimi, degan savolga hozircha aniq javob berilmaydi.
Futbolchi o‘z ishini puxta bajarayotgani, jamoa esa uni doim qo‘llab-quvvatlashga harakat qilayotgani ta’kidlandi. Mashg‘ulotlarda Rodrida biroz noqulaylik bo‘lgan, ammo u ertaga yaxshilanaman deb va’da bergan.
Shuningdek, u «Napoli»ga qarshi o‘yinda ajoyib harakat qilgani qayd etildi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Rodri maydonda bo‘lsa, jamoaning o‘yini yaxshilanadi, lekin og‘ir jarohatdan keyin ehtiyotkorlik zarur.
Yakshanba kuni uning holati yana baholanadi. Ma’lumot uchun, «Napoli»ga qarshi o‘yinda Rodri maydonda 60 daqiqa o‘ynagan.

Гвардиола рассказал о травме Родри и его игре
«Манчестер Сити» готовится к выездному матчу Премьер-лиги против «Арсенала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды Хосеп Гвардиола высказался о состоянии полузащитника Родри. По его словам, пока нет точного ответа на вопрос, сможет ли Родри сыграть три матча за неделю.
Отмечается, что футболист выполняет свою работу качественно, а команда постоянно старается его поддерживать. На тренировках у Родри были некоторые неудобства, но он пообещал, что завтра станет лучше.
Также было отмечено, что он отлично сыграл в матче против «Наполи». По словам тренера, если Родри будет на поле, игра команды улучшится, но после серьёзной травмы необходима осторожность.
В воскресенье его состояние будет оценено снова. Для справки, в матче против «Наполи» Родри провёл на поле 60 минут.