Slot: Natija bo‘lmasa, boshqasi keladi
«Liverpul» jamoasi bosh murabbiyi Arne Slot juma kuni o‘tgan matbuot anjumanida futbol natijalarining ahamiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, futbolda hamma natijalarga e’tibor qaratadi. Agar jamoa yaxshi natija ko‘rsata olmasa, uning o‘rniga boshqasi kelishi mumkin.
Bu sanoatning tabiati shunday. G‘alaba qozonish yaxshi, lekin har doim yaxshilash mumkin bo‘lgan jihatlar mavjud.
Murabbiy sifatida mag‘lub bo‘lganda ham ijobiy tomonlarni ko‘rsatish kerak. G‘alabadan keyin ham ijobiy jihatlarni alohida ta’kidlash bilan birga, yaxshilanish kerak bo‘lgan nuqtalarni ham aytish muhim.
Shaxsiy fikrimcha, g‘alaba qozonishni va kamchiliklarni ko‘rsatishni afzal ko‘raman, dedi Slot jurnalistlarga. Shanba kuni «Liverpul» o‘z maydonida Premyer-liganing «Everton» jamoasiga qarshi o‘yinni o‘tkazadi.

Слот: Если результата нет, придет другой
Главный тренер команды «Ливерпуль» Арне Слот в пятницу на пресс-конференции высказался о значении футбольных результатов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в футболе все обращают внимание на результаты. Если команда не может показать хороший результат, на её место может прийти другой.
Такова природа этой индустрии. Побеждать хорошо, но всегда есть аспекты, которые можно улучшить.
Как тренер, даже при поражении нужно показывать положительные стороны. После победы также важно отдельно выделять положительные моменты и указывать на те, которые требуют улучшения.
Лично я предпочитаю побеждать и показывать недостатки, — сказал Слот журналистам. В субботу «Ливерпуль» проведёт матч Премьер-лиги против «Эвертона» на своём поле.