Gasperini: Zo‘ravonlik futbolning ruhini o‘ldiradi
Roma jamoasining bosh murabbiyi Jan Piero Gasperini Italiya chempionatining to‘rtinchi turida bo‘lib o‘tadigan Lazio bilan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 21 sentabr kuni bo‘lib o‘tadi. Gasperini ushbu o‘yinni kuchli va qiziqarli derbi sifatida baholadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, maydon ichida har bir futbolchi o‘zining eng yaxshi o‘yinini namoyish etishga harakat qiladi. Biroq, so‘nggi derbilarga nisbatan maydon tashqarisida o‘yindan oldin va keyin tinchlik hukm suradi.
U o‘yinda mayda janjallar bo‘lishi mumkinligini aytib, lekin zo‘ravonlikka yo‘l qo‘yilmasligi kerakligini ta’kidladi. Gasperini zo‘ravonlik futbol ruhini yo‘qotishiga sabab bo‘lishini aytdi.
Hozirda Roma jamoasi turnir jadvalida oltinchi o‘rinda bo‘lib, 6 ochkoga ega. Lazio esa 3 ochko bilan o‘n ikkinchi o‘rinda turibdi.
Bundan tashqari, Rim politsiyasi ushbu o‘yinga tayyorgarlik ko‘rayotgani haqida oldinroq ma’lumot berilgan edi. Ushbu uchrashuv katta qiziqish bilan kutilyapti va uning tinchlik va adolat asosida o‘tishi muhim hisoblanadi.

Гасперини: Насилие убивает дух футбола
Главный тренер команды «Рома» Джан Пьеро Гасперини поделился своими мыслями о предстоящем матче с «Лацио» в четвертом туре чемпионата Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоится 21 сентября. Гасперини оценил эту игру как сильное и интересное дерби.
По его словам, каждый футболист на поле старается показать свою лучшую игру. Однако в последнее время вне поля до и после дерби царит спокойствие.
Он отметил, что в матче могут быть мелкие стычки, но насилие недопустимо. Гасперини подчеркнул, что насилие убивает дух футбола.
В настоящее время команда «Рома» занимает шестое место в турнирной таблице, имея 6 очков. «Лацио» же находится на двенадцатом месте с 3 очками.
Кроме того, ранее сообщалось, что полиция Рима готовится к этому матчу. Эта встреча ожидается с большим интересом, и важно, чтобы она прошла на основе мира и справедливости.