Egor Sorokin, «Qayrat» jamoasining markaziy himoyachisi, Chempionlar Ligasi doirasidagi Madridning «Real» jamoasiga qarshi o‘yin haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Qozog‘iston jamoasi 30 sentyabr kuni o‘z maydonida «Real»ni qabul qiladi. Ushbu o‘yin Chempionlar Ligasining umumiy bosqichining ikkinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 19:45 da boshlanadi.
Sorokinning so‘zlariga ko‘ra, «Real»ga qarshi o‘yin «Sporting»ga qarshi o‘yin bilan solishtirganda biroz osonroq kechadi. Unga ko‘ra, jamoaga o‘z maydonidagi muxlislarning qo‘llab-quvvatlashi yordam beradi.
Shuningdek, ispan jamoasining uzoq parvozi va dengiz sathidan balandlik ham «Qayrat» foydasiga ta’sir ko‘rsatadi. Himoyachi ta’kidlaganidek, «Qayrat» oldingi o‘yinda yuzaga kelgan xatolarni tahlil qilib, ularni tuzatadi va yanada kuchliroq o‘ynashga harakat qiladi.
Birinchi turda Qozog‘iston jamoasi mehmon sifatida «Sporting»ga 1:4 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi. Endi «Qayrat» o‘z maydonida yaxshiroq natija ko‘rsatishga intiladi.

Кайрат использует преимущество домашнего поля против Реала
Егор Сорокин, центральный защитник команды «Кайрат», поделился своими мыслями о матче Лиги чемпионов против мадридского «Реала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда из Казахстана примет «Реал» на своем поле 30 сентября. Эта игра пройдет в рамках второго тура группового этапа Лиги чемпионов и начнется в 19:45 по московскому времени.
По словам Сорокина, матч против «Реала» будет немного легче по сравнению с игрой против «Спортинга». По его мнению, команде поможет поддержка болельщиков на домашнем стадионе.
Также на пользу «Кайрату» повлияют долгий перелет испанской команды и высота над уровнем моря. Защитник отметил, что «Кайрат» проанализирует ошибки, допущенные в предыдущей игре, исправит их и постарается сыграть сильнее.
В первом туре команда из Казахстана проиграла в гостях «Спортингу» со счетом 1:4. Теперь «Кайрат» стремится показать лучший результат на своем поле.