Shtutgart Sankt-Paulining liderlik orzusini to‘xtatdi
«Sankt-Pauli» jamoasi Germaniya chempionatining to‘rtinchi turida «Shtutgart»ga qarshi safarda g‘alaba qozonsa, turnir jadvalida birinchi o‘ringa chiqishi mumkin edi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, mavsum boshida atigi uch ochko to‘plagan raqib jamoa qat’iy kurash olib borib, munosib g‘alabaga erishdi. O‘yinning to‘rtinchi daqiqasida Ermedin Demirovich mehmonlar darvozasiga to‘p kiritdi, ammo VAR tekshiruvi natijasida offsayd holati aniqlandi.
Birinchi bo‘lim o‘rtalarida Angelo Shtiller penaltidan zarba berdi, biroq darvozabon to‘pni qaytardi. Keyinchalik Shtiller o‘yindan zarba berdi, ammo darvozabon yana to‘pni ushlab qoldi.
43-daqiqada Demirovich o‘yinni o‘z zimmasiga olib, hujumni yakunlab, darvozabonni ajoyib tarzda aldab, hisobni ochdi – 1:0. 15 daqiqalik tanaffusdan so‘ng Demirovich Bilal el-Xannusga golli uzatma berdi va hisob 2:0 ga yetdi.
Luis Oppi esa tez orada o‘yinga qiziqishni qaytarishi mumkin edi, ammo jarima maydonidan zarbasi darvoza ustuniga tegdi. Javob hujumda Demirovich yana gol urishga yaqin bo‘ldi, biroq offsayd holati qayd etildi.
Manolis Saliakas yaxshi pozitsiyada zarba bera olmadi, Oladapo Afolayyan esa darvozabonni aldab o‘tishga muvaffaq bo‘lmadi. «Sankt-Pauli» jamoasi yetti ochko bilan ikkinchi o‘rinni bo‘lishmoqda, raqib esa oltita ochko bilan beshinchi pog‘onada turibdi.

Штутгарт остановил мечту лидерства Санкт-Паули
Команда «Санкт-Паули» могла выйти на первое место в турнирной таблице, если бы в четвёртом туре чемпионата Германии одержала победу в гостях над «Штутгартом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако соперник, набравший всего три очка в начале сезона, вел упорную борьбу и добился заслуженной победы. На четвёртой минуте Эрмедин Демирович забил мяч в ворота гостей, но после проверки VAR был зафиксирован офсайд.
В середине первого тайма Анджело Штиллер пробил пенальти, но вратарь отразил удар. Позже Штиллер нанес ещё один удар по воротам, но вратарь снова спас команду.
На 43-й минуте Демирович взял игру на себя, завершил атаку, блестяще обыграв вратаря, и открыл счёт – 1:0. После 15-минутного перерыва Демирович сделал голевую передачу Билалу эль-Ханнусу, и счёт стал 2:0.
Луис Оппи мог вскоре вернуть интригу в игру, но его удар с штрафного попал в штангу. В ответной атаке Демирович снова был близок к голу, но был зафиксирован офсайд.
Манолис Салиакас не смог нанести удар с хорошей позиции, а Оладaпо Афолайян не сумел обыграть вратаря. Команда «Санкт-Паули» с семью очками делит второе место, а соперник с шестью очками занимает пятую позицию.
Матч завершился со счётом: «Штутгарт» 2, «Санкт-Паули» 0. Голы: Демирович, 43-я минута; эль-Ханнус, 50-я минута.