Maguayr Sheshkodan katta gollar kutmoqda
Qizil iblislar jamoasi avgust oyida RB Leyptsigdan hujumchini sotib oldi va transfer uchun 75 million yevrodan ortiq mablag‘ sarfladi. Maguayrning ta’kidlashicha, Sheshko jamoa uchun muhim o‘yinchiga aylanishi mumkin.
U hali yosh bo‘lsa-da, katta klublarda bo‘ladigan bosimga duch kelmoqda, bu esa tabiiy holatdir. Yangi futbolchiga moslashish uchun biroz vaqt kerak bo‘lishi mumkin, ammo uning jismoniy va ruhiy salohiyati yuqori ekanligi ko‘zga tashlanadi.
Maguayr Sheshkoning mashg‘ulotlardagi mehnatini yuqori baholadi va uning hujumlarni yaxshi yakunlay olishini ta’kidladi. Shuningdek, u Sheshko ko‘p gol urishiga ishonch bildirgan.
Hozircha Benyamin Sheshko Manchester Yunayted safida beshta o‘yin o‘tkazgan, ammo hali gol urmagan. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik kelajakda yanada samarali bo‘lishi kutilmoqda.

Магуайр ожидает больших голов от Шешкоды
Центральный защитник Манчестер Юнайтед Гарри Магуайр высказался о дорогом новом игроке команды Бенджамине Шешко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Красные дьяволы в августе приобрели нападающего у РБ Лейпциг, потратив на трансфер более 75 миллионов евро. По словам Магуайра, Шешко может стать важным игроком для команды.
Хотя он еще молод, он сталкивается с давлением, которое бывает в больших клубах, что является естественным. Новому игроку может понадобиться немного времени, чтобы адаптироваться, но его физические и психологические возможности заметны.
Магуайр высоко оценил труд Шешко на тренировках и отметил его умение хорошо завершать атаки. Также он выразил уверенность, что Шешко забьет много голов.
Пока что Бенджамин Шешко провел за Манчестер Юнайтед пять матчей, но еще не забивал. Ожидается, что сотрудничество между командой и игроком в будущем станет более эффективным.