Sporting murabbiyi Qayratga qarshi g‘alabani sharhladi
Lissabonning "Sporting" jamoasi bosh murabbiyi Rui Borjes UEFA Chempionlar Ligasi umumiy bosqichining birinchi turida Qozog‘istonning "Qayrat" jamoasiga qarshi uy maydonida qo‘lga kiritilgan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyaliklar debyutant jamoani 4:1 hisobida ishonch bilan mag‘lub etdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi bosqichda gollar emas, balki g‘alaba muhim.
Keyingi o‘yinlar yanada qiyin kechadi. 4:1 hisobida g‘alaba qozonish yaxshi, ammo 4:0 hisobida g‘alaba yanada ma’qul bo‘lardi.
Asosiysi, jamoa g‘alaba qozondi. UEFA Chempionlar Ligasi umumiy bosqichining ikkinchi turida Lissabon jamoasi Italiya "Napoli" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu uchrashuv 1 oktyabr kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoalar o‘rtasidagi ushbu bahs katta qiziqish bilan kutilyapti.

Тренер Спортинга прокомментировал победу над Кайратом
Главный тренер лиссабонского «Спортинга» Руй Боржеш высказался о победе, одержанной на домашнем поле в первом туре группового этапа Лиги чемпионов УЕФА над казахстанским клубом «Кайрат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальцы уверенно обыграли дебютанта со счётом 4:1. По словам тренера, на данном этапе важна не столько разница в голах, сколько сама победа.
Следующие матчи будут проходить ещё сложнее. Победа со счётом 4:1 — это хорошо, но выиграть 4:0 было бы предпочтительнее.
Главное, что команда одержала победу. Во втором туре группового этапа Лиги чемпионов УЕФА лиссабонская команда встретится с итальянским «Наполи».