Manchester Yunayted jamoasining markaziy himoyachisi Garri Maguayr klubning yozgi transfer kampaniyasi haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yozda «qizil iblislar» 250 million yevrodan ortiq mablag‘ sarflab, jamoani kuchaytirdi. Ruben Amorim boshqaruvidagi jamoaga Benyamin Sheshko, Mateus Kunya, Brayan Mbeumo va Senne Lammens qo‘shildi.
Maguayrning so‘zlariga ko‘ra, ko‘proq yangi futbolchilarni jalb qilish jamoa uchun foydalidir. Har bir yangi o‘yinchi jamoaga yordam berish uchun keladi, shuning uchun barcha transferlar muhim hisoblanadi.
Bu raqobatni kuchaytiradi va mashg‘ulotlarda standartlarni oshiradi. Klub uchun eng yaxshi futbolchilarni takror takror taklif qilish zarur.
O‘tgan yozgi transferlar aynan shunday maqsadga xizmat qildi va bu omil joriy mavsumda o‘z samarasini berishi kutilmoqda. Shanba kuni «Manchester Yunayted» o‘z maydonida «Chelsi» jamoasi bilan Premer-liga doirasidagi o‘yinda uchrashadi.

Магуайр положительно оценил трансферы Манчестер Юнайтед
Центральный защитник команды Манчестер Юнайтед Гарри Магуайр поделился своим мнением о летней трансферной кампании клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Летом «красные дьяволы» потратили более 250 миллионов евро, усилив состав команды. Под руководством Рубена Аморима к команде присоединились Бенжамин Шешко, Матеус Кунья, Брайан Мбеумо и Сенне Ламменс.
По словам Магуайра, привлечение большего количества новых игроков полезно для команды. Каждый новый игрок приходит, чтобы помочь команде, поэтому все трансферы считаются важными.
Это усиливает конкуренцию и повышает стандарты на тренировках. Для клуба необходимо постоянно предлагать лучших футболистов.
Прошлогодние летние трансферы служили именно этой цели, и ожидается, что этот фактор принесёт свои плоды в текущем сезоне. В субботу «Манчестер Юнайтед» сыграет на своём поле с командой «Челси» в рамках Премьер-лиги.