"Barselona" Joan Garsiyani ter Shtegen o‘rniga transfer qildi
«Barselona» jamoasining sport direktori Deku darvozabon Joan Garsiyaning jamoaga qo‘shilishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli darvozabon mavsum boshida «Espanyol» klubidan «ko‘k-binafsha» jamoasiga o‘tdi. Transfer qiymati 25 million yevroni tashkil etdi.
Deku ta’kidlashicha, ular Joan Garsiyani bir muddat kuzatib kelishgan. Dastlab u transfer bozorida ustuvor maqsad bo‘lmagan, ammo ter Shtegen jarohatlari sabab jamoa uni sotib olishga qaror qilgan.
Garsiya darhol «Barselona»ning asosiy darvozaboni bo‘lib qoldi. U Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoada beshta o‘yinda maydonga tushdi va to‘rtta gol o‘tkazib yubordi.
Bu transfer jamoa uchun muhim qadam bo‘ldi va kelajakda jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashda katta yordam beradi.

"Барселона" подписала Жоана Гарсию вместо Тер Штегена
Спортивный директор команды «Барселона» Деку высказался о присоединении вратаря Жоана Гарсии к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний вратарь в начале сезона перешёл из клуба «Эспаньол» в команду «сине-гранатовых». Стоимость трансфера составила 25 миллионов евро.
По словам Деку, они некоторое время наблюдали за Жоаном Гарсией. Изначально он не был приоритетной целью на трансферном рынке, но из-за травм Тер Штегена команда решила приобрести его.
Гарсия сразу стал основным вратарём «Барселоны». Он сыграл в пяти матчах под руководством Ханса-Дитера Флика и пропустил четыре гола.
Этот трансфер стал важным шагом для команды и в будущем значительно поможет укрепить оборонительную линию клуба.