Trinkan "Qayrat"ga qarshi o‘yinni tahlil qildi
Portugaliyaning "Sporting" jamoasi hujumchisi Fransishku Trinkan UEFA Chempionlar Ligasi guruh bosqichining birinchi turida "Qayrat" jamoasiga qarshi uy maydonida qozonilgan g‘alabadan so‘ng o‘z his-tuyg‘ulari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Lissabonlik klub debyutant jamoani 4:1 hisobida mag‘lub etdi. Trinkan UEFA matbuot xizmatiga bergan intervyusida, Chempionlar Ligasi o‘yinlari hech qachon oson bo‘lmasligini ta’kidladi.
Jamoa o‘yinni sekin boshlagan, ammo keyin o‘yinni tezlashtirib, gol urishni boshlaganini qayd etdi. Bu ularning musobaqadagi yaxshi boshlanishi ekanligini bildirdi.
Keyingi o‘yinda Lissabon jamoasi safarda "Napoli" bilan kuch sinashadi. Shu bilan birga, "Qayrat" o‘z uy maydonida Madridning "Real" jamoasini qabul qiladi.

Тринкан проанализировал матч против "Кайрата"
Нападающий португальского клуба «Спортинг» Франсишку Тринкан поделился своими впечатлениями после домашней победы над командой «Кайрат» в первом туре группового этапа Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лиссабонский клуб одержал победу над дебютантом турнира со счётом 4:1. В интервью пресс-службе УЕФА Тринкан подчеркнул, что матчи Лиги чемпионов никогда не бывают лёгкими.
Он отметил, что команда начала игру медленно, но затем ускорилась и начала забивать голы. Это, по его словам, стало хорошим стартом для них в турнире.
В следующем матче лиссабонская команда сыграет в гостях с «Наполи». В то же время «Кайрат» примет на своём поле мадридский «Реал».