Ronaldu Felishga yo‘naltirilgan tanqidlarga keskin javob berdi
25 yoshli portugaliyalik futbolchi Saudiya chempionatiga o‘tganligi uchun tanqid qilindi. Krishtianu Ronaldo bu tanqidlarga javoban, futbolni tushunmaydigan odamlarning fikr bildirishini tanqid qildi.
U o‘z fikrini podkastdagi sharhlarda bildirgan va bu kabi tanqidlarni o‘rinli emas deb hisoblagan. Joau Felish yozgi transfer oynasida “Al-Nasr”ga qo‘shilgan bo‘lib, ikki yillik shartnoma imzolagan.
Hozirgi mavsumda u Saudiya chempionatida ikki o‘yin o‘tkazib, uchta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Bu ko‘rsatkich uning jamoaga qo‘shgan hissasini yaqqol ko‘rsatadi.
Shuningdek, Felishning Saudiya ligasidagi faoliyati jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishga xizmat qilmoqda. Futbol ixlosmandlari va mutaxassislar uning kelajagi haqida ijobiy fikrda.
Umuman olganda, Krishtianu Ronalduning qo‘llab-quvvatlashi Joau Felish uchun katta motivatsiya manbai bo‘lmoqda.

Роналду резко ответил на критику в адрес Фелиша
Была озвучена реакция известного нападающего Криштиану Роналду из саудовской команды «Аль-Наср» на критику в адрес его партнёра по команде Жоау Фелиша. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний португальский футболист подвергся критике за переход в чемпионат Саудовской Аравии. В ответ на эту критику Криштиану Роналду раскритиковал высказывания людей, которые не понимают футбол.
Он высказал своё мнение в комментариях к подкасту и счёл такую критику необоснованной. Жоау Фелиш присоединился к «Аль-Насру» в летнее трансферное окно, подписав двухлетний контракт.
В текущем сезоне он провёл два матча в чемпионате Саудовской Аравии и сумел забить три гола. Этот показатель явно демонстрирует его вклад в команду.
Кроме того, деятельность Фелиша в саудовской лиге способствует укреплению атакующей линии команды. Футбольные болельщики и эксперты позитивно оценивают его перспективы.