Ramil Sheydaev "Qarabog‘" safida Chempionlar ligasida o‘ynaydi
Sobiq «Zenit» jamoasi hujumchisi Ramil Sheydaev Ozarbayjonning «Qarabag‘» klubiga o‘tdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi shartnoma 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan. Hujumchi «Qarabag‘»ga erkin agent sifatida, bepul kelib qo‘shildi, deb xabar bermoqda klub matbuot xizmati.
2024/2025 yilgi mavsumda Sheydaev «Neftchi» jamoasi sharafini himoya qilgan. U Ozarbayjon chempionati va kubogida jami 31 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va ikki golga uzatma berdi.
29 yoshli hujumchining bozor qiymati 800 ming yevroga teng. U Sankt-Peterburgning «Zenit» klubida tarbiyalangan futbolchidir.
Shuningdek, «Qarabag‘» joriy mavsumda Chempionlar Ligasi asosiy turnirida ishtirok etmoqda. Jamoa musobaqaning birinchi o‘yinida Lissabonning «Benfika» klubini 3:2 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu mag‘lubiyat «Benfika» bosh murabbiyi Bruno Lajening ishdan ketishiga sabab bo‘ldi va uning o‘rniga Joze Mourinyo tayinlandi. Biroq Sheydaevni asosiy Yevropa musobaqasida faqat qishki transfer oynasida ro‘yxatga olish mumkin, chunki ariza berish muddati 2 sentyabrda tugagan.

Рамиль Шейдаев играет в Лиге чемпионов за "Карабах"
Бывший нападающий «Зенита» Рамиль Шейдаев перешёл в азербайджанский клуб «Карабах». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Контракт между клубом и футболистом рассчитан до конца сезона 2025/2026. Нападающий присоединился к «Карабаху» как свободный агент, бесплатно, сообщает пресс-служба клуба.
В сезоне 2024/2025 Шейдаев защищал цвета команды «Нефтчи». Он провёл в чемпионате и кубке Азербайджана в общей сложности 31 матч, забил четыре гола и отдал две результативные передачи.
Рыночная стоимость 29-летнего нападающего составляет 800 тысяч евро. Он воспитанник петербургского клуба «Зенит».
Кроме того, «Карабах» в текущем сезоне участвует в основной стадии Лиги чемпионов. Команда в первом матче турнира обыграла лиссабонскую «Бенфику» со счётом 3:2.
Это поражение стало причиной увольнения главного тренера «Бенфики» Бруно Лаге, а на его место был назначен Жозе Моуринью. Однако Шейдаева можно будет зарегистрировать в основной европейской турнире только в зимнее трансферное окно, так как срок подачи заявок закончился 2 сентября.
Таким образом, он сможет принять участие в матчах Лиги чемпионов только если «Карабах» выйдет в плей-офф.