Kiryakov Qayrat va Qorabog‘ning pley-off imkonini baholadi
Sobiq Moskva «Dinamo» va nemis klublarida hujumchi bo‘lgan Sergey Kiryakov fikricha, Qozog‘istonning «Qayrat» va Ozarbayjonning «Qorabog‘» jamoalari Chempionlar Ligasi pley-off bosqichiga chiqa olmasligi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Asosiy turnirning birinchi turida «Qayrat» Lissabonning «Sporting» jamoasiga safarda 1:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi, «Qorabog‘» esa kutilmagan tarzda mehmonlarda «Benfika»ni 3:2 hisobida yengdi. Mutaxassisning ta’kidlashicha, endi «Qorabog‘»ga nisbatan ko‘proq e’tibor va jiddiy munosabat bo‘ladi, bu esa Ozarbayjon jamoasining o‘yinini qiyinlashtiradi.
«Qorabog‘» «Qayrat»dan kuchliroq bo‘lsa-da, ikkala klubning ham pley-off bosqichiga o‘tish imkoniyati past. Ikkinchi turda «Qorabog‘» 1 oktabr kuni o‘z maydonida «Kopengagen»ni qabul qiladi, «Qayrat» esa bir kun oldin Madridning «Real» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Qozog‘iston jamoasi tarixida ilk bor asosiy bosqichga chiqdi. Ularning tarkibida sobiq «Krasnodar» va «Rubin» himoyachilari Yegor Sorokin hamda Aleksandr Martynovich o‘ynaydi.

Киряков Кайрат и Карабах оценил возможность плей-офф
По мнению Сергея Кирякова, бывшего нападающего московского «Динамо» и немецких клубов, команды Казахстана «Кайрат» и Азербайджана «Карабах» могут не пройти в плей-офф Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре основного турнира «Кайрат» на выезде проиграл лиссабонскому «Спортингу» со счётом 1:4, а «Карабах» неожиданно выиграл у «Бенфики» на выезде со счётом 3:2. По словам специалиста, теперь к «Карабаху» будет больше внимания и серьёзное отношение, что усложнит игру азербайджанской команды.
Хотя «Карабах» сильнее «Кайрата», шансы обеих команд пройти в плей-офф невысоки. Во втором туре «Карабах» 1 октября примет на своём поле «Копенгаген», а «Кайрат» выйдет на поле против мадридского «Реала» на день раньше.
Команда из Казахстана впервые в своей истории вышла в основной этап. В их составе играют бывшие защитники «Краснодара» и «Рубина» Егор Сорокин и Александр Мартынович.